REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Będą nowe inwestycje amerykańskiego koncernu Lockheed Martin w Polsce?artykuł
Pokaż artykuł
Będą nowe inwestycje amerykańskiego koncernu Lockheed Martin w Polsce?
Wiceminister Aktywów Państwowych Marcin Kulasek spotkał się 30 kwietnia z przedstawicielami amerykańskiego koncernu zbrojeniowego Lockheed Martin. Ze strony gości, w rozmowach uczestniczył Raymond Piselli, wiceprezes ds. globalnego rozwoju oraz współpracy przemysłowej Lockheed Martin.
Polska firma wybuduje nową fabrykę urządzeń i maszyn chłodniczych w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma wybuduje nową fabrykę urządzeń i maszyn chłodniczych w woj. śląskim
Kolejna polska firma zainwestuje w województwie śląskim, przy wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE S.A.), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem w liczących ok. 62 tysiące mieszkańców Żorach. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „ATUT” Sp. z o.o. zrealizuje w tym mieście nową inwestycję , o łącznej wartości 6 000 000 PLN.
[Warszawa] Przemysł wraca do Ursusaartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Przemysł wraca do Ursusa
Na terenach byłych Zakładów Przemysłu Ciągnikowego Ursus, zaledwie 8 kilometrów od centrum Warszawy,...
Wiecha na budowie wielkiej fabryki Mercedes-Benz na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Wiecha na budowie wielkiej fabryki Mercedes-Benz na Dolnym Śląsku
Mercedes-Benz umacnia swoją obecność w Jaworze na Dolnym Śląsku. Po uruchomieniu fabryki silników i baterii koncern realizuje kolejny etap inwestycji: budowę zakładu produkującego elektryczne vany. Zawieszenie wiechy nad nową fabryką symbolizuje zakończenie kluczowego etapu prac i potwierdza, że Jawor staje się jednym z najważniejszych punktów na mapie nowoczesnej motoryzacji w Europie.
[Poznań] Biurowce przy Drodze Dębińskiejinwestycja
Pokaż inwestycję
[Poznań] Biurowce przy Drodze Dębińskiej
Poznań, Wilda
APS Energia otwiera biuro R&D w Bydgoszczyartykuł
Pokaż artykuł
APS Energia otwiera biuro R&D w Bydgoszczy
Polska firma APS Energia rozbudowuje Dział Trakcji i Transportu i otwiera Biuro R&D w Bydgoszczy. Zespół inżynierów będzie projektował nowe rozwiązania m.in. dla tramwajów, wagonów metra, elektrycznych zespołów trakcyjnych, lokomotyw i wagonów.
APS Energia rozważa budowę nowego zakładu produkcyjnego pod Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
APS Energia rozważa budowę nowego zakładu produkcyjnego pod Warszawą
APS Energia S.A., polska spółka notowana na warszawskiej GPW, rozważa budowę nowego zakładu produkcyjnego pod Warszawą. Spółka to znany projektant i producent systemów zasilania gwarantowanego m.in. dla sektora energetycznego, nafty i gazu, ciepłownictwa, przemysłu, telekomunikacji, trakcji i transportu, medycyny i innych, w którym zabezpiecza ciągłość pracy krytycznych procesów technologicznych, w szczególności wrażliwych na jakość i ciągłość zasilania.
Miasto Kraków inwestuje w nowe mieszkania komunalne, prawie 10 mln zł na zakup lokaliartykuł
Pokaż artykuł
Miasto Kraków inwestuje w nowe mieszkania komunalne, prawie 10 mln zł na zakup lokali
Miasto Kraków rozpoczyna kolejny etap wzmacniania miejskiego zasobu mieszkaniowego. Ogłoszono właśnie postępowanie na zakup mieszkań na rynku pierwotnym, przeznaczając na ten cel blisko 9,8 mln zł. Poszukiwane są lokale mieszkalne o powierzchni od 30 do 50 metrów kwadratowych, znajdujące się w Krakowie, które zasilą mieszkaniowy zasób gminy i będą służyć realizacji miejskiej polityki mieszkaniowej.
Polski producent taboru kolejowego NEWAG S.A. rozbuduje fabrykę w Nowym Sączuartykuł
Pokaż artykuł
Polski producent taboru kolejowego NEWAG S.A. rozbuduje fabrykę w Nowym Sączu
NEWAG S.A., jeden z liderów polskiego przemysłu kolejowego, zainwestuje 73 miliony złotych w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Planowane przedsięwzięcia zostaną zrealizowane w zakładzie spółki w Nowym Sączu. To przykład, jak program PSI skutecznie wspiera rozwój przemysłu i innowacji w Polsce południowej, gdzie operatorem jest Krakowski Park Technologiczny.
Real Logistics otwiera biuro w West Forumartykuł
Pokaż artykuł
Real Logistics otwiera biuro w West Forum
Real Logistics, to polska firma spedycyjno-transportowa, specjalizująca się w transporcie lądowym, k...
[Wrocław] Na Stadionie Miejskim będą dyskutowali o... oszczędzaniu ciepła i energiiartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Na Stadionie Miejskim będą dyskutowali o... oszczędzaniu ciepła i energii
Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju wraz z Dolnośląską Agencją Energii i Środowiska we ws...
Druga elektrownia jądrowa w Polsce. Cztery światowe koncerny w grzeartykuł
Pokaż artykuł
Druga elektrownia jądrowa w Polsce. Cztery światowe koncerny w grze
Ministerstwo Energii uruchomiło proces wyboru partnera technologicznego dla drugiej elektrowni jądrowej w Polsce. Do dialogu konkurencyjnego zaproszono cztery globalne koncerny – z USA, Francji, Korei Południowej i Kanady. Równolegle resort aktualizuje Program Polskiej Energetyki Jądrowej i prowadzi rozmowy z Komisją Europejską w sprawie mechanizmów wsparcia dla pierwszej elektrowni EJ1.
[Warszawa] 1 100 mkw. powierzchni wynajętej w Atrium International Business Centerartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] 1 100 mkw. powierzchni wynajętej w Atrium International Business Center
Savills, międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości, pośredniczył w wynajmie 1 100 mkw. w Atrium...
W Polsce może powstać Centrum Technologii Podwodnych PGZ S.A i Saab. Będzie produkować autonomiczne drony morskieartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce może powstać Centrum Technologii Podwodnych PGZ S.A i Saab. Będzie produkować autonomiczne drony morskie
Saab i Polska Grupa Zbrojeniowa podpisały w środę, 13 maja 2026 roku w Sztokholmie umowę o strategicznej współpracy w domenie morskiej. Firmy wyraziły zainteresowanie współpracą w zakresie serwisowania i wsparcia cyklu życia okrętów nawodnych i podwodnych, włączenia spółek z Grupy PGZ działających w dziedzinie morskiej do łańcucha dostaw Saab oraz realizacji wybranych możliwości eksportowych dla platform nawodnych i podwodnych, w tym okrętów ratowniczych.
Milowy krok w Cementowni Małogoszcz – produkcja klinkieru bez wykorzystania węglaartykuł
Pokaż artykuł
Milowy krok w Cementowni Małogoszcz – produkcja klinkieru bez wykorzystania węgla
Holcim Polska oraz Geocycle przeprowadziły w Cementowni Małogoszcz przełomowy test technologiczny, podczas którego przez kilka dni proces produkcji klinkieru i cementu był realizowany bez wykorzystania węgla. Test został wykonany wyłącznie z użyciem paliw alternatywnych, co oznacza całkowite wyeliminowanie węgla z bilansu energetycznego procesu wypału klinkieru.
Wrocław: Nowa Giełda już w ofercie Agencji Mienia Wojskowego. "Czekamy na odpowiedź ze strony miasta"artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Nowa Giełda już w ofercie Agencji Mienia Wojskowego. "Czekamy na odpowiedź ze strony miasta"
Wojsko dodało do listy swoich nieruchomości zabytkowy, XIX-wieczny gmach przy ulicy Krupniczej. Wcią...
[dolnośląskie] Best Systemy Grzewcze wchodzi do świdnickiej podstrefyartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Best Systemy Grzewcze wchodzi do świdnickiej podstrefy
Świdnickie przedsiębiorstwo Best Systemy Grzewcze wybuduje swój nowy zakład w świdnickiej podstefie...
[Warszawa] 13 100 metrów kwadratowych z GLOB Nieruchomości w tleartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] 13 100 metrów kwadratowych z GLOB Nieruchomości w tle
GLOB Nieruchomości, agencja świadcząca kompleksowe usługi doradcze w obszarze nieruchomości komercyj...
Kraków: Przetarg na budowę Ratusza Marszałkowskiego ogłoszonyartykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Przetarg na budowę Ratusza Marszałkowskiego ogłoszony
Prace rozbiórkowe zabudowy po byłych przychodniach zostały zakończone. Regionalne Centrum Administra...
firma
Pokaż firmę
Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.
REKLAMA